0

ROZHOVOR S MÍŠOU REFKOVOU (ambasadorkou značky NAF)!

ROZHOVOR S MÍŠOU REFKOVOU (ambasadorkou značky NAF)!

Jak probíhá příprava na Playoffs?
Příprava na závody takového formátu je samozřejmě velice důležitá. Po skončení venkovní sezóny jsme se okamžitě přesunuli do haly a několik tréninků absolvovali v hale - jak v naší, domácí, tak jsme i několikrát vyjeli do cizího prostředí, aby si moje stájová jednička zvykla i na jiné světlo, jiný prostor, jiné překážky. Vyjeli jsme na jedny závody do rakouského Magna Racina, abychom vyzkoušeli i reakci přímo na závodech. Skákání v hale je totiž opravdu specifické a co jsem slyšela od jezdců z minulého roku, tak O2 aréna je asi ještě specifičtější. Koně rychle ztrácí koncentraci, protože kolem stěn sedí lidé, světlo je jiné a místy háže stíny. Ačkoliv jsme za to my, jezdci, strašně rádi, tak i koně cítí tu speciální atmosféru. Vlastně koně v tomto ohledu obdivuji. Takových rušivých elementů a oni si musí všímat především svojí práce a plně se soustředit na svého jezdce a plnit jeho pokyny.

Je něco čeho se obáváte?
Vyloženě obavy nemám. Je to spíš takové euforické nadšení...zatím si to jen představuji a už teď vím, že to bude asi to nejvíc, co může jezdec zažít jako přímý účastník, ale i tak si uvědomuji, že si to ani představit nedokážu a bude to ještě úplně jinak a nebudu mít slov. Hodně ale přemýšlím právě nad tím, jak bude klisna reagovat na O2 arénu.

Co pro vás účast na Playoffs znamená?
Co jiného, než splněný sen? Co může být víc, než být vlastně vedle těch, co píšou v tomto sportu dějiny. Jsou to živoucí legendy. Například můj vzor od dětství - Marcus Ehning, ... nejsem si jistá, jestli až tyhle lidi uvidím na opracovišti, jestli nezapomenu kurs parkuru ????
Je to obrovská příležitost se na pár dní vcítit do jezdců, kteří toto absolvují týden, co týden a užívat si tu atmosféru s nimi.

Můžete nás seznámit s vaší stájovou jedničku, kterou uvidíme v O2 aréně?
Grace Frederica je 10 letá klisna ČT, s výkonností T**, je to výjimečná klisna a to ve všech ohledech. Myslím, že jsme si opravdu sedly, vzájemně si vyhovujeme a tolerujeme své chyby. Někdy pomůže ona mně a někdy já ji. Ona je přesně ten typ koně, ktrého chce mít ve stáji každý vítězný jezdec - sebevědomá, schopná. Nikdy jsem necítila, že by nějaký parkur ,,odfklákla'' a to i přes skutečnosti, že jsme se nevyvarovaly nějakých chyb. Prostě to tak ten den bylo, ale ona vám v tom parkur udělá maximum. V tom má pro mě obrovskou hodnotu, chce vyhrávat, ale zároveň vás zachrání, když je to potřeba - nikdy mě v ničem nenechala. Ona přesně ví, co se po ní na závodech chce a svoji práci dělá na 200%. Cítí atmosféru závodů a plně si uvědomuje, kdy je to opravdu důležité, takového koně chce zkrátka každý jezdec. Přesně ví, kdy se jde poslední skok před parkurem a jakmile se zazvoní v parkuru, už sama nacválává vstříc prvnímu skoku, až se tomu musím někdy smát. Její taková zajímavost je, že před parkurem (během opracování) až do doby po parkuru nechce příliš brát od lidí mňamky. Prostě to vyflusne, nevezme si to a to klidně i když máte v ruce cukr! Jakmile má ale hotovo, tak si to plně vychutnává a také se začne šklebit na koně na opracovišti.

Na obrázku může být: 1 person, horse , outdoor a nature

Související obrázky

 


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace