0
0 položek
0 Kč
prodej@spokojenykun.eu   |   +420 777 270 058

Hnojivo na pastviny obohacené o selen Kalcis 25, pytel 25kg

Výrobce: Agrovapno
Kat. číslo: 999999
Dostupnost: SKLADEM
Varianta:
Cena: 2 057 Kč


ks

POPIS

Hnojivo na pastviny obohacené o selen

Pastevní hnojivo se selenem

Kalcis SE 25 je vápencové hnojivo obohacené o selen. Je vyrobeno z nejkvalitnějšího křídového vápence a zgranulováno do drobných kuliček, takže aplikace je velmi jednoduchá a čistá (konec prášení vápna po pastvině a širokém okolí). Ve směsi se nachází 0,04% granulovaného selenu, což je pečlivě spočítaná optimální dotace selenu pro české půdy. Tato koncentrace selenu pro ošetření pastvin je dostatečná, ale zároveň i bezpečná (nemusíte se tedy bát předávkování). Výhodné a praktické malobalení určené k ruční aplikaci pro všechny drobnější chovatele - jedno 25kg balení vystačí až na 10 000m2 půdy při aplikaci na jaře a na podzim. Při jednorázové aplikaci je maximální doporučená dávka 50kg na 10 000m2. Po aplikaci doporučujeme pustit zvířata na takto ošetřenou pastvu až po prvním dešti. 

Křídový vápenec se, na rozdíl od jiných forem vápence, vyznačuje vysokou vstřebatelností a využitelností v půdě. Anorganický selen se zase díky navázaní na rostlinná pletiva mění na selen organický, který se vyznačuje mnohem vyšší využitelností v organismu. Certifikováno pro použití i v ekologickém zemědělství.

Pro chovatele s většími pozemky či strojní technikou můžeme dodat toto hnojivo v BigBagu po 600kg. Zde je nižší koncentrace selenu (0,0067%) a zvýšeno dávkování na 150/300kg na 10 000m2. V tomto dávkování je možno hnojivo aplikovat běžnými rozmetadly (aplikace je díky kvalitní granulaci bezproblémová) a díky vyšší dotaci křídového vápence již dochází k pozitivnímu ovlivnění pH půdy, což je důležité pro eliminaci mechů a zlepšení stavu travních porostů. Správné pH půdy podporuje růst kulturních a požadovaných druhů trav.

V případě dotazů či požadavku na bigbagové balení nás neváhejte kontaktovat.