0
0 položek
0 Kč
prodej@spokojenykun.eu   |   +420 777 270 058

Pařák na seno Haygain HG 2000 na 35-40kg sena, ks

Pařák na seno Haygain HG 2000 na 35-40kg sena  
Výrobce: Haygain
Kat. číslo: 3201030
Dostupnost: skladem
Varianta:
Cena: 82 999 Kč


ks

POPIS

Haygain 2000  je náš největší pařák na seno. Můžete v něm spařit celý balík sena o váze  35 – 40 kg, sítě se senem i volné seno. Je zkonstruován tak, aby spařené seno vystačilo pro 4 a více koní. Jeho konstrukce umožňuje vysoké teploty přesahující 100°C což umožňuje likvidaci plísní a bakterií.

Parní generátor je vyroben z nerezové oceli, má klenuté víko pro optimální průtok páry, varovné světlo a alarm, pro případ kdy v něm dojde voda.

Doporučujeme pro velké stáje, pro 4 a více koní.  

Haygain má patentovaný systém distribuce páry. Dvě trysky, každá s pěti hroty, umožňují rovnoměrný průchod páry skrz celý balík sena. Teplota páry přesahuje 100 °C a účinně tak eliminuje prach a likviduje škodlivé plísně a bakterie.

Kontejner pařáku HG2000 je dvoustěnný, proto je výjimečně pevný a tepelně účinný při všech teplotách aniž byl omezen jeho výkon. Rozměry kontejneru jsou: délka 1449mm,  šířka 815mm, výška 750mm. Parní generátor o 2,9 kW  má kapacitu na 8 litrů vody, která vystačí na dva po sobě jdoucí cykly HG-2000 napaří seno za 50 minut. Parní generátor je vybaven nerezovým bojlerem s klenutým víkem pro optimální proudění páry a robustním topný tělesem. Má bezpečnostní systém  s varovným  světlem a alarmem, pro případ kdy v něm dojde voda.

Zabudované madlo usnadňuje oplachování zatímco plnění je zabezpečeno mosazným uzávěrem. 

CO ČINÍ PRODUKTY HAYGAIN TAK JEDINEČNÝMI?

  • Patentovaný systém rovnoměrné distribuce páry, teplota během provozu nad 100 ° C. Systém Haygain prošel dlouhodobým vývojem a řadou vylepšení na základě praktických zkušeností. Zaručuje efektivní teplotu nad 100° C v každém místě napařovací nádoby. Nelze srovnat s levnými řešeními domácí produkce dle návodu z internetu nebo komerčními "kutilskými" výtvory.  
  • Haygain je tepelně efektivní. Dokonalá izolace napařovací nádoby zajišťuje minimální možnou spotřebu elektrické energie.
  • Robustní konstrukce, vhodná pro každodenní intenzivní použití.
  • Parní generátor 1,5 kW  je vybaven nerezovým bojlerem s kapacitou na 3,5 litru vody, která vystačí na jeden cyklus.
  • S Haygain je celý proces napařování snadný a rychlý (60 minut). Speciálně navržené topné těleso umístěno vně boileru, čímž se snižuje možné poškození způsobené usazováním vodního kamene a značně se tak zvyšuje jeho životnost. Víko je dvojité, velmi odolné a udržuje teplo uvnitř. Má zvláštní „kapsy“ které rovnoměrně odvádí  kondenzovanou páru zpět do sena.
  • Účinnost produktů Haygain je doložena četnými testy a studiemi. ZDE naleznete jednu ze studií (v angličtině).

PROČ BYSTE MĚLI NAPAŘOVAT SENO?

Napařování sena znamená, že se seno nebo senáž ošetří horkou vodní párou. Bylo vědecky ověřeno, že pařáky Haygain eliminují škodlivé plísně, plísňové spóry, bakterie a prachové roztoče až o 99 %. Výsledkem je čistá, voňavá a vysoce stravitelná píce bez potenciálních alergenů, kterou budou vaši koně zbožňovat. Napařená píce si zachovává stravitelnost, minerální látky, bílkoviny a vlákninu. Více a více koní trpí dýchacími obtížemi. V mnoha případech se ukázalo, že výše uvedené patogeny spouští alergické reakce, vyvolávají kašel a nakonec vedou k rozvoji chronických respiračních onemocnění (jako je například COPD).

PROČ HAYGAIN?

Jádrem každého Haygain pařáku na seno je unikátní rozvodný systém, který přivádí páru a rovnoměrně ji rozvádí skrz seno a zajišťuje úplnou absorpci páry. Haygain kontejner je dobře izolovaný a je připojen k parnímu generátoru, který je dostatečně silný, aby produkoval velké množství páry. Tato metoda je patentovaná a zajišťuje že:

  • Všechny části sena v kontejneru budou ošetřeny horkou párou.
  • Teplota uvnitř kontejneru je dostatečně vysoká (100°C a více), aby vytvořila hygienické seno bez patogenů.

CO SE STANE SE ŽIVINAMI V PRŮBĚHU NAPAŘOVÁNÍ?

Obsah cukru (sacharidy rozpustné ve vodě) se pařením mírně sníží, ale tento pokles je nižší, než pokud se seno namáčí, což znamená, že napařené seno si zachovává vyšší podíl nutričních hodnot než namáčené seno. Napařování je metoda, která je velmi šetrná k živinám podobně jako "vaření zeleniny v páře".

NAMÁČENÍ VERSUS NAPAŘOVÁNÍ?

Namáčením sena ve vodě zvlhnou vzduchem přenášené částice což snižuje jeho prašnost. Ale tato metoda má mnoho zřejmých nevýhod. Nejen že namáčení sena je pracné, jste v mokru, chladu a špinaví, ale navíc zanechává v seně živé mikroorganismy, které se rychle množí. Namáčení sena redukuje vdechované částice. Množství bakterií se ale zvyšuje dvakrát až pětkrát. Výsledkem je nekvalitní, kontaminovaná píce, která může zvyšovat riziko zánětu střev a kolik. Kromě toho namáčení vyplavuje živiny z píce. Již po 10 minutách namáčení dochází k vysokým ztrátám sacharidů rozpustných ve vodě, bílkovin a minerálů. Tato zcela nezávislá studie provedená ve Švýcarsku tudíž navrhuje raději seno pařit než namáčet, protože namáčení s sebou nese spoustu rizik pro vašeho koně.

JE VÁŠ KŮŇ NÁCHYLNÝ K LAMINITIDĚ?

Máte koně, který má sklony k laminitidě nebo je obézní a tudíž CHCETE SNÍŽIT obsah CUKRU jak jen je to možné? Tady je naše rada: Výzkum ukázal, že nejefektivnější způsob, jak snížit obsah cukru (sacharidů rozpustných ve vodě) v píci, je ji na 9 hodin namočit a potom napařit v Haygain pařáku. Takto zredukujete obsah cukru a vytvoříte hygienicky čistou píci.

Produkty zasíláme přímo ze skladu od výrobce.

Pro toto zboží akceptujeme pouze platbu předem platební kartou nebo převodem na účet. Zboží Vám dodáme do 3 pracovních dnů od přijetí vaší platby na účet. Dopravné zdarma!

Záruční servis je samozřejmě u nás.

Máte dotazy? Spolupracujeme přímo s výrobci. Zavolejte nám na telefon: +420 226 254 194, rádi vám vše vysvětlíme.

Více informací naleznete též v tomto článku.

Chcete si přečíst vědeckou studii účinnosti? Zde je.

Toto zboží dodáváme na zakázku přímo z velkoobchodního skladu po platbě předem na účet. Dodací lhůta cca. 1 týden.