0
0 položek
0 Kč
prodej@spokojenykun.eu   |   +420 777 270 058

Superior pevná deka na letní vyrážku 155 cm, 155 cm

Krk je dostatečně dlouhý, aby neomezoval při pasení.   Kryt na ocas, plácačka jak hrom. Zevnitř je gumička k fixaci ocasu, aby se ocas při drbání nedostal mimo kryt.     Zapínání na 1*  
Výrobce: Busse
EAN: 4026107504155
Kat. číslo: 700003
Dostupnost: na dotaz
Varianta:
Cena: 3 150 Kč


Je nám líto, ale tento produkt nyní nelze objednat.

POPIS

Nevyhovují Vám nebo Vašemu koni klasické ekzémovky přes hlavu a deky proti mouchám Vašeho drbače nepřežijí dlouho? Našli jsme, vyzkoušeli jsme a máme pro Vás řešení.

Deka Superior je speciálně navržena pro koně s letní vyrážkou. Je PEVNÁ a její odolnost proti roztržení je výjimečně i definována (900D), protože je čím se chlubit :-). Pro představu, běžné výběhové zimní deky mívají cca 600D. Při této pevnosti je však deka prodyšná a rychleschnoucí. Na prsou je podložena saténovým nylonem kvůli zapínání (jako většina dek), co však tuto deku odlišuje, je tentýž materiál, hladký, jemný, klouzavý z vnitřní strany krku, kohoutku a ocasu – prostě vše proto, aby žíně při drbání zůstaly celé. Materiál není pružný, dbejte tedy na správný výběr velikosti, aby koník v dece nebyl jak tlačenka.

Krční díl, který je napevno přišitý k dece, drží, kde má i bez ohlávky, protože se deka obléká na uši. Je dostatečně dlouhý, aby se při pasení nehrnul z uší do půlky krku. Krční díl se zapíná suchými zipy přes očka podobně, jako známe např. u Bucasek, což ocení zejména majitelé koní, v jejichž stádě sídlí neúnavný kopytnatý hračička, rozepínací suché zipy.  Kryt břicha se zapíná klasickými gurty a je ve srovnání s dekami podobného střihu širší, zároveň i celková hloubka deky kryje větší část koně, než jsme často zvyklí. A jestli Vás u dek vytáčel nekrytý trojúhelníček na prsou: tadáááá! Systém, který vypadá trošku šíleně, se naopak velmi lehce a rychle zapíná. A pod tím dlouhým krytem na ocas, který vidíte na přiložené fotografii, je navíc gumička k fixaci ocasu. Velmi milý detail. Deka se obléká úplně jednoduše. Deku Superior vřele doporučujeme k nošení ve výběhu i ve stáji, díky své prodyšnosti a rychlému schnutí neřešte deštíčky a vedra.

 

Ve zkratce: Přestože stojí 3T, cena neodpovídá. Takový typ dek se prodává (i nakupuje :-)) dráž, materiál velmi připomíná např. Bucasku Sweet Itch, pokud není přímo stejný. Jo a je UV rezistentní. Zlatého Bludišťáka udělujeme za to, že takovou kvalitní deku nez…kazili napuštěním pyretroidy a jinými libůstkami. Nastříkat repelentem si ji totiž můžete samozřejmě sami. Aspoň nad tím máte kontrolu!

Barva: světlounce šedá + modrý lem

Velikosti: od 115ky (tu najdete v sekci Pro Poníky) až po 165 cm (velké deky naleznete v sekci Pro koně)