0
0 položek
0 Kč
prodej@spokojenykun.eu   |   +420 777 270 058

Superior pevná deka na letní vyrážku - velcí koně, 145 cm

Krk je dostatečně dlouhý, aby neomezoval při pasení.   Kryt na ocas, plácačka jak hrom. Zevnitř je gumička k fixaci ocasu, aby se ocas při drbání nedostal mimo kryt.     Zapínání na 1*  
Výrobce: Busse
EAN: 4026107504155
Kat. číslo: 700003
Dostupnost: na dotaz
Varianta:
Cena: 3 150 Kč


ks

POPIS

Nevyhovují Vám nebo Vašemu koni klasické ekzémovky přes hlavu a deky proti mouchám Vašeho drbače nepřežijí dlouho? Našli jsme, vyzkoušeli jsme a máme pro Vás řešení.

Deka Superior je speciálně navržena pro koně s letní vyrážkou. Je PEVNÁ a její odolnost proti roztržení je výjimečně i definována (900D), protože je čím se chlubit :-). Pro představu, běžné výběhové zimní deky mívají cca 600D. Při této pevnosti je však deka prodyšná a rychleschnoucí. Na prsou je podložena saténovým nylonem kvůli zapínání (jako většina dek), co však tuto deku odlišuje, je tentýž materiál, hladký, jemný, klouzavý z vnitřní strany krku, kohoutku a ocasu – prostě vše proto, aby žíně při drbání zůstaly celé. Materiál není pružný, dbejte tedy na správný výběr velikosti, aby koník v dece nebyl jak tlačenka.

Krční díl, který je napevno přišitý k dece, drží, kde má i bez ohlávky, protože se deka obléká na uši. Je dostatečně dlouhý, aby se při pasení nehrnul z uší do půlky krku. Krční díl se zapíná suchými zipy přes očka podobně, jako známe např. u Bucasek, což ocení zejména majitelé koní, v jejichž stádě sídlí neúnavný kopytnatý hračička, rozepínací suché zipy.  Kryt břicha se zapíná klasickými gurty a je ve srovnání s dekami podobného střihu širší, zároveň i celková hloubka deky kryje větší část koně, než jsme často zvyklí. A jestli Vás u dek vytáčel nekrytý trojúhelníček na prsou: tadáááá! Systém, který vypadá trošku šíleně, se naopak velmi lehce a rychle zapíná. A pod tím dlouhým krytem na ocas, který vidíte na přiložené fotografii, je navíc gumička k fixaci ocasu. Velmi milý detail. Deka se obléká úplně jednoduše. Deku Superior vřele doporučujeme k nošení ve výběhu i ve stáji, díky své prodyšnosti a rychlému schnutí neřešte deštíčky a vedra.

 

Ve zkratce: Přestože stojí 3T, cena neodpovídá. Takový typ dek se prodává (i nakupuje :-)) dráž, materiál velmi připomíná např. Bucasku Sweet Itch, pokud není přímo stejný. Jo a je UV rezistentní. Zlatého Bludišťáka udělujeme za to, že takovou kvalitní deku nez…kazili napuštěním pyretroidy a jinými libůstkami. Nastříkat repelentem si ji totiž můžete samozřejmě sami. Aspoň nad tím máte kontrolu!

Barva: světlounce šedá + modrý lem

Velikosti: od 115ky (tu najdete v sekci Pro Poníky) až po 165 cm (velké deky naleznete v sekci Pro koně)

DOSTUPNÉ VARIANTY

  označení dostupnost cena
145 cm
na dotaz
3 150 Kč
155 cm
skladem
3 150 Kč
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace