0
0 položek
0 Kč
prodej@spokojenykun.eu   |   +420 777 270 058

Síť na seno SlowFeed, oka 3 cm, ks

Výrobce: Waldhausen
Kat. číslo: 6008020
Dostupnost: SKLADEM
Varianta:
Cena: 378 Kč


ks

POPIS

 

Nejjednodušší typ slowfeederu: pevná Slowfeed síť s oky 3x3 cm pro velké obézy, tlusté poníky, koně IR či již s rozvinutým EMS. Nebo taky pro experty, kteří umí i ze sítě s oky 4,5x4,5 cm žrát plnou hubou. Čím větší obéza, tím menší oka. Tak. V nenaplněném stavu měří síť cca 106 cm, takže pořád dost veliká. Barva černá.  Máte-li ke koňoskému tlouštíkovi i kozu nebo ovečku, není o čem :-)

Této síti byla naším kozím týmem udělena známka "Koza friendly" :-D, jenom pozor na rohaté expertky, zejména na staré kozí seniorky se zahnutými rohy, jednou za půl roku až rok by se Vám tam mohla nějaká umečená hvězdokupa zamotat rohama, protože mydlit se s kámoškou přes síť je ten nejlepší nápad. 

Sítě na seno zamezují nadměrným ztrátám sena, nutí koně žrát pomaleji a sousto dobře proslinit. Sítě výrazně prodlužují dobu sežrání dávky sena, takže je skvělá tam, kde se koním podává seno třeba jen dvakrát denně a u obézů, IR, EMS koní je síť s malými oky nutností. Tím, že kůň neboří nos do kupičky nebo přímo balíku, dýchá méně prachu. Je tedy vhodná pro koně s potížemi s dýcháním, těm samozřejmě doporučujeme seno ještě namočit (nebo lépe propařit) - a v čem jiném, než v síti. I sítě mají však svá negativa: kůň si v nich seno nepřebere, nevybere. Dávejte svým koním do sítí proto seno jen v top kvalitě a neklackovaté. Pro zvýšení bezpečnosti nenechávejte koním bez dohledu na hlavách ohlávky. Do otvoru 3 x 3 cm nestrčí kopýtko ani ten nejmenší ponďa, buďte opatrní u koní okutých a umístěte síť bezpečně. Což je trochu dilema při vědomí, že by kůň měl žrát ze země, ale to už si vyřešte sami. My jsme se, přestože jsme nikdy se sítí žádné potíže neměli, rozhodli zvolit variantu bezpečnější, variantu závěsu. Sítě máme vyzkoušené a vážně drží. Životnost sítí snižuje UV záření a povětrnostní vlivy, takže bude-li síť umístěna 24/7 někde pod stromem, bude vypadat jinak, než síť umístěná 24/7 v boxe. Také pravidelná úprava zubů prospěje nejen vašemu koni, ale i síti. Až se vám však za mnoho a mnoho a mnoho a mnoho dní udělá v síti díra, ihned ji opravte.