0
0 položek
0 Kč
prodej@spokojenykun.eu   |   +420 777 270 058

Pařáky na seno Haygain - špičková kvalita

NAPAŘOVÁNÍ S HAYGAINEM

Seno nebo senáž jsou ošetřeny v napařováku Haygain horkou vodní párou. Výsledkem je, že plísně a bakterie jsou zničeny a spory ztrácejí své alergenní účinky v důsledku vysokých teplot.  Seno se tak stává vysoce kvalitním krmivem bez obsahu škodlivin. Všechny důležité živiny jsou v maximální míře zachovány.

Tato metoda ošetření je obzvláště obzvláště šetrná a můžeme ji přirovnat k parnímu vaření.

Napařování sena je obzvláště vhodné pro dušné nebo staré koně s chronickými dýchacími problémy či kašlem.

PROČ ZROVNA HAYGAIN?

- Haygain je patentované řešení pro prašné seno! 
- Díky sadě parních trysek je pára distribuována rovnoměrně po celém senu. 
- Díky dokonalé izolaci krabice jsou dosahovány rovnoměrně vysoké vnitřní teploty. Do-it-yourself nebo levné, nepatentované přístroje tohoto nemohou dosáhnout. Z tohoto důvodu spoléhejte pouze na odborníky s mnohaletou tradicí výroby zařízení pro napařování sena.
- Účinnost patentovaného produktu firmy Haygain byla potvrzena četnými studiemi

HAYGAIN PLNÍ OČEKÁVÁNÍ NEJNÁROČNĚJŠÍCH ZÁKAZNÍKŮ JIŽ OD ROKU 2007!

Studie prokázaly, že použití zařízení pro napařování sena může trvale zlepšit zdraví a pohodu koní. Pro dlouhodobě zdravý respirační systém a dobrý celkový stav vašeho koně je důležité kvalitní, čisté krmivo bez alergenů, prachu a plísní či jejich spor a kvalitní stájové prostředí. 

Jedinečný systém Haygain pro napařování sena byl vyvinut samotnými koňáky - praktiky s dlouholetými zkušenostmi s podporou mnoha vědců, kteří byli pověřeni hledáním inovativních řešení pro optimalizaci celkového zdravotního stavu, dýchacích cest a trávicího systému koní.

Produkty firmy Haygain snižují množství prachu, plísní a bakterií v seně a senáži. Výsledkem napařování sena je voňavé a chutné seno, které je zvláště vhodné pro vybíravé koně, koně v rekonvalescenci po nemoci či vetrinárním zákroku, koně s chronickými dýchacími potížemi a kašlem či dušností. 

Haygain napařováky na seno jsou používány a doporučovány bezpočtem nejlepších světových jezdců, trenérů a veterinářů. Těšíme se na spolupráci s vámi, abychom také vám mohli pomoci zlepšit zdraví vašeho koně a pomoci vám šetřit peníze i stres při veterinárních zákrocích.

CO SE STANE SE ŽIVINAMI V PRŮBĚHU NAPAŘOVÁNÍ?

Obsah cukru (sacharidy rozpustné ve vodě) se pařením mírně sníží, ale tento pokles je nižší, než pokud se seno namáčí, což znamená, že napařené seno si zachovává vyšší podíl nutričních hodnot než namáčené seno. Napařování je metoda, která je velmi šetrná k živinám podobně jako "vaření zeleniny v páře".

NAMÁČENÍ VERSUS NAPAŘOVÁNÍ?

Namáčením sena ve vodě zvlhnou vzduchem přenášené částice což snižuje jeho prašnost. Ale tato metoda má mnoho zřejmých nevýhod. Nejen že namáčení sena je pracné, jste v mokru, chladu a špinaví, ale navíc zanechává v seně živé mikroorganismy, které se rychle množí. Namáčení sena redukuje vdechované částice. Množství bakterií se ale zvyšuje dvakrát až pětkrát. Výsledkem je nekvalitní, kontaminovaná píce, která může zvyšovat riziko zánětu střev a kolik. Kromě toho namáčení vyplavuje živiny z píce. Již po 10 minutách namáčení dochází k vysokým ztrátám sacharidů rozpustných ve vodě, bílkovin a minerálů. Tato zcela nezávislá studie provedená ve Švýcarsku tudíž navrhuje raději seno pařit než namáčet, protože namáčení s sebou nese spoustu rizik pro vašeho koně.

JE VÁŠ KŮŇ NÁCHYLNÝ K LAMINITIDĚ?

Máte koně, který má sklony k laminitidě nebo je obézní a tudíž CHCETE SNÍŽIT obsah CUKRU jak jen je to možné? Tady je naše rada: Výzkum ukázal, že nejefektivnější způsob, jak snížit obsah cukru (sacharidů rozpustných ve vodě) v píci, je ji na 9 hodin namočit a potom napařit v Haygain pařáku. Takto zredukujete obsah cukru a vytvoříte hygienicky čistou píci.

Více informací o firmě na jejích oficiálních stránkách https://haygain.co.uk/.
Výrobce: